7PRÓBÁS

A PROBLÉMÁKNAK HATÁRA VAN, DE A TUDAT VÉGTELEN

Az összes cikk:

A materialista tudomány nevű szekta szerint, nincs semmi más, csak anyag. Se felette se alatta, se mellette nincs semmi. Az élet is csak sima vegyi folyamatok céltalan halmaza! Szerintük minden az anyagból következik, vagyis az anyag az elsődleges ok, amiből kifejlődött az élet, majd az emberi gondolkodás is.

Az öregedés biológiai folyamatainak megértése segíthet abban, hogy hosszabb életet éljünk, és később is egészségesebbek maradjunk. Egy új tanulmány összefüggést talált az agy öregedésének sebessége és az étrendünkben található tápanyagok között.

A halotti ruhán nincsen zseb - mondja a régi mondás arra utalva, hogy a gazdagságot, a hatalmat nem tudod magaddal vinni a túlvilágra. Persze van aki még életében megtapasztalja, mi ennek a bölcseletnek a valódi üzenete...

A mai napig kevesen tudják, hogy a kereszténység bölcsője és évszázadokig a központja a történelmi Szíria volt. Az ókori keleti iratok szerint Edessza ura, V. Abgar szír király volt az első uralkodó, aki elfogadta Jézus tanításait, és államvallássá tette a kereszténységet. (Hivatalosan ezt tanítják erről, de a tény az, hogy akkor ezt még nem...

NEDRA GLOVER TAWWAB ÉNHATÁROK című könyve gyakorlati útmutató a saját határaid és az egészséges önbecsülésed visszaállításához. Tanácsok és segédeszközök egy egészséges élet kialakításához.

Az elmúlt években a különböző mesterségesintelligencia-alapú fejlesztések szó szerint ránk rúgták az ajtót, a legnagyobb techóriások ma már számos területet próbálnak forradalmasítani a technológiával – meglehetősen sikeresen. Legyen szó a programozásról, az egészségügyről vagy éppen az oktatásról, túlzások nélkül mondhatjuk, hogy nem telik el...

Az az elképzelés, miszerint a szívünk rejti az ember "lényegét", több lehet pusztán spirituális elképzelésnél. A szervátültetés úttörőjének számító, első emberi szívátültetések 1967-es elvégzése óta számolnak be a betegek a személyiségükben bekövetkező kísérteties és megmagyarázhatatlan változásokról.

Ebben az írásban nem azt vizsgáljuk meg, hogy az a világ, ami körülvesz minket, és amiben élünk, hogyan keletkezett! Magának a "teremtés" fogalomnak, illetve ennek a "jelenség"-nek a lényegét szeretnénk megvilágítani ezzel a pár sorral.