
LEHET HOGY NEM HISZEL BENNE, MÉGIS AZ LESZEL AMIBEN HISZEL
A világ mindenkinek olyan lesz, amilyennek el tudja képzelni, amiben hinni tud!. Ez a mi eredeti teremtésünk, nap mint nap, de pont emiatt a hit működik úgy is, mint ellenerő. De ha igaz ami itt jöm, akkor tényleg minennek csak a képzeleted szab határt:
A lehetetlen gyakran csupán egy óriási tekintéllyel eladott marhaság, amely gátlásként él azok elméjében, akik hisznek benne.
Johnny Weissmuller minden idők egyik legsikeresebb úszója. Öt olimpiai aranyérem, egy olimpiai bronz, 52 amerika-bajnoki arany, valamint 67 világrekord fémjelezte sportolói pályafutását.

Ő volt az első ember, aki 60 másodperc alatt úszott le 100 métert.
Johnny Weissmuller előtt az volt az elterjedt tudományos álláspont, hogy az ember anatómiailag alkalmatlan arra, hogy 60 másodperc alatt teljesítse a 100 méteres távot, hiszen, elvégre az ember sem nem hal, sem nem hüllő.
Miután Weissmuller megdöntötte ezt az áltudományos tételt, egy éven belül további tizenkét ember úszta le a távot egy percen belül.
A tétel mentális gátlásként létezett, de amint valaki volt olyan önfejű, hogy figyelmen kívül hagyja, és áttört rajta, a világ felszabadult a hatása alól.
Johnny Weissmuller a Temesvár melletti Szabadfalván született Weissmuller János néven. Egészen pici volt, amikor a család kivándorolt Amerikába, ahol Chicagóban telepedtek le. A kis Johnny sokat betegeskedett, az orvosa küldte el úszni. Az edzője szerint egy szürke egérke volt, senki sem gondolta volna, hogy néhány évvel később ő lesz a világ legjobbja. Pedig így történt, összesen öt olimpiai aranyérmet nyert és 67 világrekordot állított fel gyorsúszásban.
Az 1924-es párizsi olimpia után (ott háromszor lett első) Budapestre is ellátogatott, a Császár uszodában tartott úszóbemutatót. Száz gyorson úszott, majd a versenyzőtársával, Harold Krügerrel vízi kabaréval szórakoztatták a nagyérdemüt (a pocsék úszástechnikákat figurázták ki). A bankettet a Margitszigeten tartották, ahol Weissmuller egy ezüst stoppert kapott, amelybe belegravírozták, hogy a pesti látogatásának emlékéül. Rendszeresen játszott az amerikai pólóválogatottban is, az 1928-as, amszterdami játékokon például ott volt a vízben, amikor a magyar válogatott 5:0-ra páholta el az amerikaiakat.
Aztán 1931-ben jött a hír, hogy őt választották ki a Tarzan című film főszereplőjének. Véletlenül alakult így. Tudni kell, ebben az évben Weissmuller feleségül vett egy New York-i táncoslányt, nevezetesen Bobby Arnst. A hölgy volt fültanúja annak, hogy a Metro filmgyár két igazgatója azt beszélte, még nincs meg a film főszereplője és kezdenek aggódni. Odalépett a filmesekhez és azt mondta, próbálják ki a férjét. Kipróbálták, őrületes kasszasiker lett belőle. Itthon is imádták a filmet. 1932-ben a Radius Metro Filmpalota külön felhívta az emberek figyelmét, hogy elővételben vegyék meg a jegyüket, mert mindenki Tarzanra kíváncsi. A filmről Komjádi Bélát, a vízilabda-válogatott legendás edzőjét is megkérdezték. Ő csak annyit mondott: "Johnny filmje a legjobb állatos film, amit eddig láttam."

Weissmuller immár színészként is világhírű lett, Hollywoodban élt a mesés, medencés villájában, a házassága viszont hamar tönkrement. A felesége azzal indokolta a válópert, hogy a színész rendszeresen éjjel jár haza és nem eszi meg a főztjét. Kimondták a válást, a volt felesége pedig később úgy nyilatkozott, a filmipar tette tönkre az életüket, Hollywoodban egy jóvágású férfival ugyanis nem lehet boldog házasságot élni. Weissmuller hamar vigasztalódott, 1933-ban a mexikói filmsztárral, Lupe Vélezzel kötötte össze az életét. Ez a frigy sem sikerült túl jól. Már ebben az évben arról cikkeztek a lapok, hogy egy londoni forgatáson Vélez lila foltokkal jelent meg a szeme alatt. Mikor megkérdezték Weissmullert, ő azt mondta, fogalma sincs mi történt. A mexikói színésznő többször is beadta a válópert, aztán meggondolta magát. Egy esetben azt mondta a bíróságon, "amikor a férjem megvadul, bútordarabokat dobál felém és gyakran igen jól céloz."
Az sem tett jót az amúgy dúsgazdag Weissmuller megítélésének, amikor 1935-ben híre ment, a Chicagóban élő, szakácsként dolgozó édesanyja nyomorog, csupán heti 15 dollárt keres. Weissmuller összesen tucatnyi Tarzan-filmet készített, ám annyira rátelepedett a karakter, hogy más filmekben kevés lehetőséget kapott. Az élete során összesen ötször házasodott (három gyermeke született) ráadásul idővel elfordult tőle a filmipar. Idős korára teljesen elszegényedett, volt idő, amikor Las Vegasban az egyik helyi kaszinó használta reklámembernek, a játszani betérő vendégeknek kellett köszöngetnie. Megalázó szerep. Aztán egyre több betegség is gyötörte – több infarktusa is volt, egy ideig pedig tolókocsiba kényszerült – az utolsó éveiben pedig teljesen visszavonult a nyilvánosságtól.
Az elszigetelődés előtt még nyilatkozott egy újságnak a helyzetéről. "Én vagyok a hibás, mindent rosszul csináltam. Én vagyok a hibás – és Hollywood. Az volt az életem, s amikor már nem kellettem, eldobtak, mint egy használt gyufát. Az olimpiai aranyérmeimet is el kellett adnom. Tarzan voltam, de már semmi vagyok." Johnny Weissmuller végül 79 éves korában, 1984-ben halt meg Mexikóban.
Johnny Weissmuller volt az aki fiatalon bármit el tudott képzelni, fel is kapaszkodott a képzeletbeli világának a tetejére. De aztán kiderült hogy az nem a világ teteje volt, csak egy zsákutca, ahol bentragadt? Pedig Tarzanként tényleg a legnagyobb volt, de az életben nem tudott felnőni a szerepéhez...