MINDENKI HÜLYE AKI CÉLT AKAR AZ ÉLETÉNEK, VAGY AZ A HÜLYE AKI CÉLTALANUL LÉZENG?
Mert ha a világegyetemet a véletlen, vagyis egy hazárdjátékos tervezte, és egyben ő a kivitelező is, akkor hogyan lehetséges, hogy a véletlennek még kísérletező kedve is van?
Hiszen először létrehozta az anyagot, amit amúgy helyből nem a véletlen, hanem fizikai törvények irányítanak. (Ha a véletlenre lett volna bízva az ősrobbanás pillanata, és nem a fizikai törvényekre, vajon mi jön létre? Tényleg nincs szükség tervezésre ahhoz, hogy több millió törvény létrejöjjön, és elkezdjen hatni? - Ez a tudatosság porba alázása!
Azután a véletlen, elindul a létrejött anyagban, és elkezd kipróbálni variációkat, hogy mi működik és mi nem, hogy létrejöhessen az élet. Miután sikerrel járt, azután a véletlen, évmilliárdokig fenntart egy természetes egyensúlyt, hogy az élet folyamatosan fejlődhessen…
Ha valaki nem véletlenekben, hanem rendszerben gondolkodik, akkor a föld nevű bolygó évmilliárdok óta tartó evolúciója, fejlődése, a fejlődést szolgáló természetes egyensúlya totálisan céltudatosnak tűnik! Hiszen mind az egyensúly, mind a fejlődés megállja a helyét mint cél!
Ehhez viszont az kell hogy felismerjük, hogy az anyagi világ, és a benne létrejövő élet, egy rendszer! Mert a világegyetem legfőbb törvénye, hogy itt a rendszereket soha nem a véletlen, hanem mindig törvények, és konkrét célok irányítják!
A mai civilizáció tudományos életében két fő irányvonal csatázik azért, hogy eldöntsék ezt a kérdést, és bármilyen meglepő, mind a két oldal hívők vannak.
Az egyik oldal azt mondja, hogy a világ, akár véletlenül is létrejöhetett! Nem állítják, hogy konkrétan véletlenül jött létre, hiszen a véletlen egy olyan dolog, amire ebben a pillanatban nem ismerjük a választ. S amire nincs konkrét bizonyíték, az addig csak feltételezés maradhat. A lényeg tehát, hogy hívők ők is, csak ők abban hisznek, hogy a véletleneknek bizony, teremtő, rendszereket létrehozó ereje van! A probléma ezzel az, hogy rossz az elnevezés!
Mert ami létrehoz rendszereket és kísérletezik velük, azt nem úgy hívják hogy véletlen, hanem úgy hogy tudatosság!
Vajon miért lenne tudományosabb megközelítése a dolgoknak a véletlenek emlegetése, mint azt mondani hogy ez intelligens tervezés? Hát azért, mert ha valamiféle tervező, kivitelező van a világegyetem mögött, az csak valami Istenféleség lehet, és már itt is vagyunk újra a hit világánál...
Így vissza is érkeztünk a címben feltett kérdéshez: Mindenki hülye aki célt akar az életének, vagy az a hülye, aki a véletlenekre bízza a dolgait és céltalanul lézeng? Mert mint minden, ez is csak tudatosság kérdése...
Juhász Zsolt
további információ: